پارچه نخی

پارچه نخی پارچه نخی در بین مردم اینطور رایج است که به دو نوع پارچه، پارچه نخی می گویند. یکی پارچه های بافته شده از الیاف پنبه و دیگری پارچه های کودری. و البته اغلب منظور همان پارچه کودری است. این پارچه که از الیاف ویسکوز ۱۰۰ درصد تولید می شود، دارای عرض های ۹۰، […]

بیشتر بخوانید

پارچه تنظیف

پارچه تنظیف پارچه تنظیف این پارچه حالت توری دارد و در دو نوع متقال و چلوار مورد استفاده قرار می گیرد. تنظیف در گرماژهای مختلف عرضه می شود و کاربردهای وسیعی دارد. مثلا به عنوان گاز استریل، نوار زخم بندی، عایق بندی کانال های کولر و … استفاده می شود.

بیشتر بخوانید

پارچه اسپان باند

پارچه اسپان باند پارچه اسپان باند این پارچه خواص آنتی باکتریال دارد و به عنوان ملحفه و لباس یک بار مصرف در بیمارستان ها استفاده می شود. پارچه ماسک جراحی هم از همین جنس تولید می شود. البته در کشاورزی، صنایع شیمیایی، تولید ساک های دستی تبلیغاتی و … هم کاربرد گسترده دارد.

بیشتر بخوانید

پارچه نمدی

پارچه نمدی پارچه نمدی پارچه نمدی جزء منسوجات بی بافتی است ک به روش سوزن زنی تولید می شود. این پارچه بیشتر دارای مصارف صنعتی و کشاورزی است. انواع رنگی این پارچه در صنایع دستی جدید مانند عروسک، کیف، کیف پول کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید

پارچه کودری

پارچه کودری پارچه کودری این پارچه از نخ ویسکوز بافته می شود و به پارچه نخی هم شهرت دارد. هم نوع ساده و هم طرحدار دارد و استفاده اصلی آن لباس های زنانه است. عرض های ۹۰ و ۱۳۰ و ۱۵۰ آن معمول تر هستند. نوع خارجی آن فقط ۱۵۰ است.

بیشتر بخوانید

پارچه ملحفه ای

پارچه ملحفه ای پارچه ملحفه ای پارچه های ملحفه ای شرکت نساجی ندا در دو نوع تمام پنبه و پنبه فلامنت تولید می شوند. روش چاپ نوع اول ری اکتیو و روش چاپ نوع دوم پیگمنت است. این پارچه ها در حال حاضر در عرض های ۱۰۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ تولید می شوند و امکان […]

بیشتر بخوانید

پارچه چلوار

پارچه چلوار پارچه چلوار پارچه ای که فقط سفید گری شده باشد چلوار است. در واقع همان متقالی است که با استفاده از مواد مختلف رنگ آن برده شده و سفید برفی می شود و مصارف خانگی دارد. همینطور به عنوان لباس احرام و بعضا پیراهن پنبه ای استفاده می شود.

بیشتر بخوانید

پارچه متقال

پارچه متقال پارچه متقال هر پارچه ای که تنها بافت آن صورت گرفته باشد و رنگرزی و چاپ و … نشده باشد به آن متقال می گویند. بسیاری از متقال ها تنها مصرف صنعتی دارند و مستقبم به کارخانه رنگرزی و چاپ فرستاده می شوند. بعضی دیگر مانند متقال پنبه، پلی استر پنبه و … […]

بیشتر بخوانید